PAYLAŞ

Basından Haberler

Sigortalıların e-Devlet üzerinden ekspertiz raporlarını görüntüleyebilmeleri ile ilgili Hürriyet Gazetesinde Yayımlanan Haber

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, eksper raporlarının artık e-devlet üzerinden görüntülenebildiğini duyurdu. Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren gelişmeyle birlikte düzenlenen raporlar e-Devlet üzerinden anlık olarak takip edilecek.

CNNTÜRK Web Sayfasında Yayımlanan 'Elektrikli Araçlarda Hasar Tespiti Nasıl Yapılmalı?' Başlıklı Haber

Akaryakıt ile çalışan motora sahip araçlarla karşılaştırıldığında elektrikli araçlarda hasar sonrası ortaya çıkacak risklerin yüksek olduğunu belirten TÜSED Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği Yönetim Kurulu, hasar tespiti ve onarım süreçlerinde doğru ekipman kullanımı ve eğitimin önemine dikkat çekti.

Posta Gazetesi Web Sayfasında Yayımlanan Deprem sonrası hasarlı araçlarla ilgili büyük tehlike! Başlıklı Haber

Depremzedeler acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için araçlarını hızlıca elden çıkarmak istedi. Ancak uzmanlar, kullanılamaz durumda olan bu araçların satışa çıkarılması hakkında tüm sürücüleri ilgilendiren büyük bir tehlikeye dikkat çekti.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Deprem ile ilgili TRTHABER Web Sayfasında Yayımlanan Haberi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, tüm sigorta poliçelerindeki hasar tespit çalışmaları için Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren deprem hasarları konusunda uzman, ilgili branşta ruhsatname sahibi eksperlerin bölgeye intikal ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımız hasar tespit sürecine ilişkin herhangi bir endişeye kapılmasın” dedi. Erdem, kayıtlı sigorta eksperlerinin iletişim bilgilerinin www. sigorta.org.tr adresinde yer aldığını ekledi.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Deprem ile ilgili Akşam Gazetesi Web Sayfasında Yayımlanan Haberi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, sahte eksperler konusunda uyararak "Sigorta poliçesi kapsamında hasar tespiti için geldiğini ifade eden kişilerden sigorta eksperi kimlik kartlarının ibrazının talep edilmesi olası mağduriyetlerin önlenmesi adına önem arz ediyor" dedi.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Deprem ile ilgili Anadolu Ajansı Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, deprem hasarlarında, sigortalıların hasarlarını hızlı, adil ve objektif bir biçimde tespit edip raporları DASK'a ve ilgili sigorta şirketlerine ileterek vatandaşların hasar tazminat ödemelerinin ivedilikle yapılması konusunda gereken tüm gayreti gösterdiklerini bildirdi.

TÜSED Yönetim Kur. Üyesi Murat Salman Sivas CumhuriyetÜni.tarafından düzenlenen Sigorta Sektörünün Genel Görünümü ve Kariyer Planlaması panele katıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Finans ve Bankacılık Kulübü tarafından “Sigorta Sektörünün Genel Görünümü ve Kariyer Planlaması” başlıklı paneli düzenlendi.

Dernek Genel Sekreterimiz Sayın Cem BALKAN ‘ın Sigorta Life Dergisi Web sayfasında Yayınlanan Haberimiz

Ülkemizin en köklü derneklerinden birisi olan Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, geçtiğimiz günlerde yaşanan Sarıdere Gölyaka Düzce Depremi’ne ilişkin tespitlerini kamuoyuyla paylaştı. Kapsamlı bir açıklama yapan TÜSED Genel Sekreteri Cem Balkan,

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in CNN Türk Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, ikinci el otomobil satın alacak tüketicileri aydınlatacak önemli açıklamalarda bulundu.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Bloomberght Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, yüksek kâr elde etmek isteyen satıcıların yanlış yönlendirme yapabileceğine dikkat çekerek, "Ekspere rağmen servis ya da araç sahibi istek ve arzularına göre bir onarım bedeli çıkaramaz. Bu durum tüm sürece aykırı ve mümkün değil. 'Aslında çok küçük bir hasarı vardı fakat kaskodan para almak adına sigorta şişirmesi hasar kaydı mevcut' söylemlerine karşı tüketicilerin dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz." dedi. Erdem, sorgulamının aracın şasi numarası üzerinden yapılamısın da önerdi.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in NTV Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, kaza geçmişi olan otomobilleri değerinden daha yüksek fiyata satmak adına sıklıkla başvurulan hile ve yalanlara işaret ederek, "Karşı tarafın hasarı tramere yansıtılmış, sigorta şişirmesi hasar kaydı mevcut, hasar kaydı var ancak tutar yok' gibi söylemlerin hiçbiri gerçekliği bulunmamaktadır" ifadesini kullandı.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Anadolu Ajansı Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

TÜSED Başkanı Erdem, kaza geçmişi olan otomobilleri değerinden yüksek fiyata satmak adına başvurulan hilelere işaret ederek "Karşı tarafın sigorta şişirmesi hasar kaydı mevcut ancak tutar yok' gibi söylemlerin gerçekliği bulunmamaktadır" dedi. -

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Haber Türk Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED), araç değer kaybı süreçlerini kolaylaştıracak yeni düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda, 1 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla hayata geçirilen yeni bir platformun, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) bünyesinde uygulamaya girmeye başladığı kaydedildi. TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, "Değer kaybı süreçlerini belirli bir standarda kavuşturan platform, hak sahiplerinin değer kayıplarını hesaplama ve raporlama süreçlerinin tamamını kendisinin yönetebilmesine olanak sağlayarak, süreci şeffaf ve kolay bir hale getirecek" dedi

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Türkiye Gazetesi Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, araç değer kaybı süreçlerini kolaylaştıracak yeni düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in CNN Türk Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

1 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla hayata geçen platform, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde uygulamaya girmeye başladı.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Değer Kaybı ile ilgili Posta Gazetesi web Sayfasında Yayımlanan Haberi

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, araç değer kaybı süreçlerini kolaylaştıracak yeni düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in CNN Türk Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

Sıfır araçlardaki bulunurluk sorunu, artan döviz kurları ve enflasyon ikinci el araçların fiyatlarını sürekli arttırıyor. Yaşanan fiyat artışları, ikinci el taşıt kredileri ile kasko değer listesi arasında uyumsuzluklara yol açıyor.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Hürriyet Gazetesinde Yayımlanan Haberi

Sıfır araçlardaki bulunurluk sorunu, artan döviz kurları ve enflasyon ikinci el araçların fiyatlarını sürekli arttırıyor. Yaşanan fiyat artışları, ikinci el taşıt kredileri ile kasko değer listesi arasında uyumsuzluklara yol açıyor.

Güney Ege Bölge Temsilcimiz Ali ÇAKIR ile Üyemiz Asena AYHAN Adnan Menders Yenipazar Meslek Yüksek Okulu’ nda Panele katıldılar.

Güney Ege Bölge Temsilcimiz ve AYTO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali ÇAKIR ile Üyemiz Sayın Asena AYHAN Aydın Adnan Menderes Yenipazar Meslek Yüksek Okulu’ nda Sigorta Acenteliği ve Sigortacılıkta Hasar Yönetimi Konulu Panele panelist olarak katıldılar.

Güney Ege Bölge Temsilcimiz Ali ÇAKIR ile Üyemiz Asena AYHAN Adnan Menders Yenipazar Meslek Yüksek Okulu’ nda Panele katıldılar.

Güney Ege Bölge Temsilcimiz ve AYTO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali ÇAKIR ile Üyemiz Sayın Asena AYHAN Aydın Adnan Menderes Yenipazar Meslek Yüksek Okulu’ nda Sigorta Acenteliği ve Sigortacılıkta Hasar Yönetimi Konulu Panele panelist olarak katıldılar.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan Sigorta Haftası ile İlgili Mesajı

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, yayınladığı Sigorta Haftası mesajında, “Eksperler olarak, uzmanlığımız, kaliteli hizmet anlayışımız, taraflarla doğru iletişim ve adaletli kararlarımız ile bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirmekteyiz” dedi.

Sigorta Life Web Sayfasında Yayımlanan "Pandemi döneminde sigorta sektörü başarılı bir sınav verdi" Başlıklı Haberimiz

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Bşk. Ahmet Nedim Erdem, İstanbul Ticaret Odası 20 No' lu Sigortacılik Meslek Komitesi tarafından düzenlenen "COVID 19 Pandemisi’nin Sigortacılık Sektörüne Yansımaları Konulu Sektör Toplantısı"na konuşmacı olarak katıldı.

Sabah Gazetesi Web Sayfasında Yayımlanan "Yeni Hasar Yönetmeliğine İhtiyaç Var" Başlıklı Haber

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, pandemi döneminde sigorta sektörünün başarılı bir sınav verdiğini ve sigorta eksperlerinin titiz bir biçimde görevlerini yerine getirdiğini dile getirdi. Hasar yönetmeliği konusuna dair açıklamalarda bulunan Erdem,

Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED: Sigortacılığın yeni hasar yönetmeliğine ihtiyacı var" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, İstanbul Ticaret Odası 20 No’lu Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından düzenlenerek canlı yayınlanan “COVID 19 Pandemisi’ nin Sigortacılık Sektörüne Yansımaları Konulu Sektör Toplantısı”na katıldı. Erdem,

Sigorta Life Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED kıymetlerdeki fiyat artışı konusunda sigortalıları uyardı!" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan fiyat artışlarına bağlı olarak, yapı, eşya, makine, demirbaş, konut ya da vasıta gibi birçok sigortalanabilir kıymetin yeni değerlerinin oldukça yükseldiğine dikkat çekti.

Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED kıymetlerdeki fiyat artışı konusunda sigortalıları uyardı!" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan fiyat artışlarına bağlı olarak, yapı, eşya, makine, demirbaş, konut ya da vasıta gibi birçok sigortalanabilir kıymetin yeni değerlerinin oldukça yükseldiğine dikkat çekti.

Sigorta Gündem Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED kıymetlerdeki fiyat artışı konusunda sigortalıları uyardı!" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan fiyat artışlarına bağlı olarak, yapı, eşya, makine, demirbaş, konut ya da vasıta gibi birçok sigortalanabilir kıymetin yeni değerlerinin oldukça yükseldiğine dikkat çekti

Sigorta Medya Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED UYARIYOR: Kıymetlerin değeri artıyor, sigorta şart!" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan fiyat artışlarına bağlı olarak, yapı, eşya, makine, demirbaş, konut ya da vasıta gibi birçok sigortalanabilir kıymetin yeni değerlerinin oldukça yükseldiğine dikkat çekerek sigorta yaptırılmasının mağduriyetlerin önüne geçeceğine vurgu yaptı.

Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Röportajı

Türkiye Eksperler Derneği Başkanı Ahmet Nedim Erdem, geçen yıl Eylül ayında başlayan kur artışı sonucu yükselen yedek parça ve boya malzemeleri fiyatlarının hasar maliyetlerinde ani ve yüksek oranlarda artışa neden olduğuna dikkat çekiyor. Erdem, bir maddi hasar için ödenen 100 liranın 70 lirasının yedek parça için ödendiğini hatırlatarak, yedek parça temininde dışa bağımlılık nedeniyle kur artışının maliyetleri doğrudan etkilediğini belirtiyor. Erdem’in değerlendirmesi şu şekilde:

Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED kıymetlerdeki fiyat artışı konusunda sigortalıları uyardı!" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan fiyat artışlarına bağlı olarak, yapı, eşya, makine, demirbaş, konut ya da vasıta gibi birçok sigortalanabilir kıymetin yeni değerlerinin oldukça yükseldiğine dikkat çekti.

Milliyet Gazetesinde Yayımlanan Başkan Vekilimiz Sayın M. Yaşar ERDOĞAN' ın Röportajı

Bu tür durumlarda vatandaşların cevabını en merak ettiği sorulardan biri de "Kar nedeniyle oluşan hasarı sigorta karşılar mı?" oluyor.Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkan Vekili Mustafa Yaşar Erdoğan,

Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan "Sigorta Eksperleri TÜSED Bahar Çalıştayı’nda bir araya geldi" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, yönetim kadrosu Bahar Çalıştayı’nı bu sene Antalya’da gerçekleştirdi.

Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan "Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği 87. yaşını kutluyor" Başlıklı Haberimiz

Ülkemizin en köklü derneklerinden birisi olan Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, bu yıl 87’nci yaşını kutluyor. 21 Şubat 1935 tarihinde “Türkiye Sigorta Eksperleri Cemiyeti” ismi ile Sigorta Eksperleri İhsan Tavas, Hikmet Koyunoğlu,

Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan "Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği 87 yaşında" Başlıklı Haberimiz

"Türkiye Sigorta Eksperleri Cemiyeti” adıyla 1935’te İstanbul’da kurulan Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) 87.inci yaşını kutluyor.

Sigorta Medya Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED 87. yaşını kutluyor" Başlıklı Haberimiz

“Türkiye Sigorta Eksperleri Cemiyeti” adıyla 1935’te İstanbul’da kurulan Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği 87 yaşında.

Haber Türk Web Sayfasında Yayımlanan "Karda meydana gelen hangi hasarları sigorta karşılıyor?" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED), geçtiğimiz günlerde başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan yoğun kar yağışları sebebiyle, gerek trafikte seyir halinde, gerekse sabit konumda aracı hasar gören sürücülere yönelik açıklamalarda bulundu.

CNN Türk Web Sayfasında Yayımlanan "Fırtına kaynaklı hasarlara dikkat" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, geçtiğimiz günlerde başta İstanbul olmak üzere birçok bölgeyi etkisi altına alan fırtına sebebiyle sigortalı kıymetlerde meydana gelen hasarlara ilişkin açıklamada bulundu.

TÜSED Genel Sekreterimiz Sayın Cem Balkan CNN TÜRK canlı yayınına katıldı.

TÜSED Genel Sekreterimiz Sayın Cem Balkan CNN TÜRK canlı yayınına katıldı.

TÜSED Başkan Vekilimiz Mustafa Yaşar ERDOĞAN'ın TRT ANA HABER Röportajı

TÜSED Başkan Vekilimiz Mustafa Yaşar ERDOĞAN'ın TRT ANA HABER Röportajı

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Posta Gazete Web Sitesinde Yayımlanan Haberi

İkinci el otomobil alacaklara önemli uyarı! Bu yalanlara kanmayın…

TÜSED Genel Sekterimiz Sayın Cem Balkan TRT Haber de.

TÜSED Genel Sekterimiz Sayın Cem Balkan TRT Haber de.

Posta Gazetesi Web Sayfasında Yayımlanan "Ehliyetlerde yeni dönem! Yapmayan yanar, hapis cezası var" Başlıklı Haberimiz

Milyonlarca araç sürücüsünü ilgilendiren açıklama… Ehliyetlerin geçerlilik süresiyle ilgili uyarı geldi. Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, araç kullanıcılarını ilgilendirecek önemli uyarılarda bulundu.

Cnn Türk Web Sayfasında Yayımlanan "Sürücü belgelerine dikkat" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, araç kullanıcılarını ilgilendirecek önemli uyarılarda bulundu. Yeni tip sürücü belgelerinin geçerlilik süresinin 10 yıl olmasına karşın, bazı sınıflarda süre farklılıkları bulunuyor.

Msn Otomobil Web Sayfasında Yayımlanan "Sürücü belgelerine dikkat" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, araç kullanıcılarını ilgilendirecek önemli uyarılarda bulundu. Yeni tip sürücü belgelerinin geçerlilik süresinin 10 yıl olmasına karşın, bazı sınıflarda süre farklılıkları bulunuyor.

Gazete Vatan Web Sayfasında Yayımlanan "Ehliyet ve kimliklerle ilgili son dakika açıklaması! Geçerlilik süresi..." Başlıklı Haberimiz

Ehliyetlerle ilgili flaş açıklama! Ehliyetlerin geçerlilik süresiyle ilgili uyarı geldi. Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, araç kullanıcılarını ilgilendirecek önemli uyarılarda bulundu. Yeni tip sürücü belgelerinin geçerlilik süresinin 10 yıl olmasına karşın, bazı sınıflarda süre farklılıkları bulunuyor.

Sigorta Medya Web Sayfasında Yayımlanan "Ehliyetinizin geçerlilik süresi bitmiş olabilir" Başlıklı Haberimiz

TÜSED’den yapılan açıklamada yeni tip sürücü belgelerinin geçerlilik sürelerinin araç sınıflarına göre süre farklılık gösterebildiğine, geçerlilik süresi dolan ehliyetlerle araç kullanılması halinde "sürücü belgesiz araç kullanma” durumuna düşüleceğine dikkat çekildi.

Sigorta Gündem Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED'den sürücü belgeleri konusunda uyarı" Başlıklı Haberimiz

TÜSED, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren eski tip sürücü belgelerinin, yeni tip çipli sürücü belgeleriyle değiştirilmeye başlandığına, geçiş sürecinin 2022 yılı sonuna kadar uzatıldığına dikkat çekildi

Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED Sürücü Belgeleri Konusunda Uyarıda Bulundu" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, araç kullanıcılarını ilgilendirecek önemli uyarılarda bulundu. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren eski tip sürücü belgelerinin, yeni tip çipli sürücü belgeleriyle değiştirilmeye başlandığına, geçiş sürecinin 2022 yılı sonuna kadar uzatıldığına dikkat çekildi.

Sigorta Life Dergisi Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED sigorta eksperleri hakkında merak edilenleri paylaştı" Başlıklı Haberimiz

86′ ncı yaşını kutlayan TÜSED Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, kökleri uzun bir geçmişe dayanan “sigorta eksperliği” mesleği ile ilgili faydalı bilgiler paylaştı. TÜSED Yönetim Kurulu, son yıllarda sıklıkla yaşanan doğal afetler ve pandemi gerçeği toplumda sigortalılık bilincini artırsa da, halen yeterli gelişimin kaydedilemediğine ve sigorta eksperleri hakkında vatandaşların yeterince bilgi sahibi olmadığına dikkat çekiyor. Eksperlik mesleğinin görev alanları ile ilgili bir çerçeve ortaya koyan TÜSED, bağımsızlık ve tarafsızlıklarının yasalar tarafından korunduğunu, bu anlamda kanunla tanımlanan ender meslek dallarından birisi olduğunun da altını çiziyor.

Sigorta Gazetesi Web Sayfasında Yayımlanan "Sigorta eksperleri hakkında merak edilenler" Başlıklı Haberimiz

TÜSED Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, sigorta eksperliği mesleği ile ilgili faydalı bilgiler paylaştı. TÜSED Yönetim Kurulu, son yıllarda sıklıkla yaşanan doğal afetler ve pandemi gerçeği toplumda sigortalılık bilincini artırsa da halen yeterli gelişimin kaydedilemediğine ve sigorta eksperleri hakkında vatandaşların yeterince bilgi sahibi olmadığına dikkat çekiyor.

Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan "6 Soruda Sigorta Eksperleri Hakkında Merak Edilenler!" Başlıklı Haberimiz

86' ncı yaşını kutlayan TÜSED Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, kökleri uzun bir geçmişe dayanan "sigorta eksperliği" mesleği ile ilgili faydalı bilgiler paylaştı.

Sigorta Medya Web Sayfasında Yayımlanan "Sigorta eksperleri hakkında merak edilenler" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED); sigorta eksperliği hakkında merak edilenleri 6 soruda açıkladı.

Sigorta Gündem Web Sayfasında Yayımlanan "Sigorta eksperleri hakkında merak edilenler" Başlıklı Haberimiz

86'ncı yaşını kutlayan TÜSED Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, kökleri uzun bir geçmişe dayanan 'sigorta eksperliği' mesleği ile ilgili faydalı bilgiler paylaştı.

Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan "Sigorta eksperleri hakkında merak edilenler" Başlıklı Haberimiz

TÜSED Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, sigorta eksperliği mesleği ile ilgili faydalı bilgiler paylaştı.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Sigorta Life Web Sayfasında Yayımlanan Haberi

Sigorta Haftası 10. Yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye Sigorta Birliği tarafından düzenlenen Sigorta Haftası kapanış panelinde TOBB SEİK ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan Haberi

Sigorta Haftası 10. Yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye Sigorta Birliği tarafından düzenlenen Sigorta Haftası kapanış panelinde TOBB SEİK ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Sigorta Medya Web Sayfasında Yayımlanan Haberi

Sigorta Haftası 10. Yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından düzenlenen Sigorta Haftası kapanış panelinde TOBB SEİK ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Sigortacı Gazetesinde Yayımlanan Haberi

Sigorta Haftası kapanış panelinde açıklamalarda bulunan TOBB SEİK ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, “Sigortacılık esasında insan iletişimine dayalı; hasar tespiti süreçlerinde talebi kesin hükümlerle yönetemezsiniz.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM ‘in Best Dergisinde Yayımlanan Haberi

Sigorta Haftası 10. Yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye Sigorta Birliği tarafından düzenlenen Sigorta Haftası kapanış panelinde TOBB SEİK ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Sigorta Gazetesi Web Sayfasında Yayımlanan Sigorta Haftası ile İlgili Mesajı

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, Sigorta Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı. Erdem, sigortalılık oranının artması, sadece ekonominin gelişmesine değil aynı zamanda sosyal yapının muhafaza edilmesine de katkı sağladığını söyledi. Erdem, “Yaşanan doğal afetler göstermektedir ki afet öncesi hazırlıkların yapılması ve sonrasında toplumun yaralarının sarılmasında sigorta sistemi büyük öneme sahiptir” dedi.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Otomobil Haber Web Sayfasında Yayımlanan Sigorta Haftası ile İlgili Mesajı

Sigortalılık oranının artması, sadece ekonominin gelişmesine değil, aynı zamanda sosyal yapının muhafaza edilmesine de katkı sağlamaktadır. Yaşadığımız doğal afetler göstermektedir ki afet öncesi hazırlıkların yapılması ve sonrasında toplumun yaralarının sarılmasında sigorta sistemi büyük öneme sahiptir.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan Sigorta Haftası ile İlgili Mesajı

Sigortalılık oranının artması, sadece ekonominin gelişmesine değil, aynı zamanda sosyal yapının muhafaza edilmesine de katkı sağlamaktadır. Yaşadığımız doğal afetler göstermektedir ki afet öncesi hazırlıkların yapılması ve sonrasında toplumun yaralarının sarılmasında sigorta sistemi büyük öneme sahiptir.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Sigorta Medya Web Sayfasında Yayımlanan Sigorta Haftası ile İlgili Mesajı

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem; yayınladığı Sigorta Haftası mesajında sigorta bilinirliğinin artmasında sigorta eksperlerine çok görev düştüğünü söyledi.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan Sigorta Haftası ile İlgili Mesajı

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Başkanı Ahmet Nedim Erdem Sigorta Haftası’na özel mesaj paylaştı. Erdem, “Toplumda sigorta bilincinin artırılması tüm kurum, kuruluş ve vatandaşların ortak görevidir. Bu noktada, en önemli görev biz sigorta eksperlerinin sorumluluğundadır. Eksperler olarak, kaliteli hizmet anlayışı, taraflarla doğru iletişim ve adaletli kararlarımız ile ekspertiz raporumuzu mümkün olan en kısa sürede hazırlamakla yükümlüyüz” dedi.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Sigortacı Gazetesinde Yayımlanan Sigorta Haftası ile İlgili Mesajı

TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem Sigorta Haftası’na özel mesajını paylaştı. Erdem, "Toplumda sigorta bilincinin artırılması tüm kurum, kuruluş ve vatandaşların ortak görevidir. Bu noktada, en önemli görev biz sigorta eksperlerinin sorumluluğundadır. Eksperler olarak, kaliteli hizmet anlayışı, taraflarla doğru iletişim ve adaletli kararlarımız ile ekspertiz raporumuzu mümkün olan en kısa sürede hazırlamakla yükümlüyüz” dedi.

Sigorta Şirketleri, Yılın İlk Yarısında Hasar Gören Kaskolu Araçlar İçin 1,4 Milyar Lira Tazminat Ödedi

Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta şirketleri, yılın ilk yarısında hasar gören kaskolu araçların sahiplerine 1,4 milyar lira tazminat ödedi.

Sigortacı Gazetesi Web Sayfasında Yayımlanan "Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği 86’ncı yaşını kutluyor" Başlıklı Haberimiz

ürkiye Sigorta Eksperleri Derneği 86. yaşını kutluyor. TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, “Kurucularımız ve tarihsel gelişiminde görev alan tüm eski yöneticilerimizin emekleri ve üyelerimizden aldığımız güç ile bugünlere gelmiş olan derneğimiz,

Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan "Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği 86'ncı Yaşını Kutluyor!" Başlıklı Haberimiz

​​​​​​​Ülkemizin en köklü derneklerinden birisi olan Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği, bu yıl 86'ncı yaşını kutluyor...

CNN Türk Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED: İzmir'de yaşanan selde 3 bin hasar dosyası açıldı" Başlıklı Haberimiz

İzmir'deki geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel afetinde oto ve oto dışı branşlarda yaklaşık 3 bin hasar dosyasının açıldığı belirtildi.

Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED: İzmir’de yaşanan selde 3 bin hasar dosyası açıldı" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği ( TÜSED) , geçtiğimiz günlerde meydana gelen İzmir’deki sel afetine ilişkin açıklamalarda bulundu. Afetin İzmir Buca, Karabağlar ve Konak ilçelerini etkilediği, oto ve oto dışı branşlarda yaklaşık 3 bin hasar dosyasının açıldığı bertilirken, ortalama 100 eksperin hasar tespit çalışmalarını yürüttüğü ifade edildi. Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği Genel Sekreteri Selim Kesici “Sel afeti sonrasında ilk kez doğal afet durumuyla karşılaşan sigortalıların, hasardan itibaren 5 gün içerisinde sigorta şirketlerine hasar ihbarında bulunması gerekmektedir” dedi.

Best Dersi' nde Yayımlanan "İzmir'deki sel afeti sonrası yaklaşık 3 bin hasar dosyası açıldı" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği TÜSED, geçtiğimiz günlerde meydana gelen İzmir'deki sel afetine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sigorta Medya Web Sayfasında Yayımlanan "TÜSED: Selden sonra 3 bin hasar dosyası açıldı" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Genel Sekreteri Selim Kesici, İzmir’de yaşanan sel felaketinden sonra bölgede ortalama 100 eksperin hasar tespit çalışmalarını yürüttüğünü ve şu ana kadar oto ve oto dışı branşlarda 3 bin hasar dosyasının açıldığını belirtti.

Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan "İzmir'deki Sel Afeti Sonrası Yaklaşık 3 Bin Hasar Dosyası Açıldı" Başlıklı Haberimiz

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği TÜSED, geçtiğimiz günlerde meydana gelen İzmir'deki sel afetine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sigortacı Gazetesi' nin "Maden sigortası hem sigortayı sevdiriyor hem hayat kurtarıyor" Başlıklı Haberi

Sigortacılık geliştikçe, sigortacının sorumlulukları da genişliyor. Geçmişte sadece meydana gelen hasarı telafi etmek odağında çalışan sigorta şirketleri, riskli alanlardaki zorunlu sigortalar ve duyarlı sigortacılık anlayışıyla beraber sigorta hizmeti verdikleri sistemleri denetleyen ve iyileştiren bir yapıya bürünüyor. Bunun ülkemizdeki en iyi örneklerinden biri de zorunlu maden sigortaları.

Milliyet Gazetesinde Yayımlanan "Sigorta Eksperi Sigortalı ile Sigorta Şirketi Arasındaki Denge ve Terazi Görevini Üstlenmektedir" Başlık Haber

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın açılış konuşmasını yaptığı Sigorta Paneli'nde TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Başkanı ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, 2020 yılına ve geleceğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan "Sigortalı ile Sigorta Şirketi Arasındaki Denge ve Terazi Görevini Üstlenmektedir" Başlıklı Haberi

Sigorta Eksperi Sigortalı ile Sigorta Şirketi Arasındaki Denge ve Terazi Görevini Üstlenmektedir.

Sigorta Medya Web Sayfasında Yayımlanan “Ahmet Nedim Erdem: Sigorta eksperi denge ve terazi görevi yapıyor” Başlıklı Haber

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Başkanı ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem; 2020 yılına ve geleceğe ilişkin açıklamalarda bulundu.

TOBB SEİK ve TÜSED Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM, Sabah Gazetesinin 35. Yaş Sektör Buluşmaları Etkinliğine Katıldı. Takvim Gazetesi Web Haberi

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, Sabah Gazetesi'nin 35'inci yılını kutlayarak pandemi döneminde de eksperlerin işini yapmaya devam ettiğini vurguladı.

TOBB SEİK ve TÜSED Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM, Sabah Gazetesinin 35. Yaş Sektör Buluşmaları Etkinliğine Katıldı. A Haber'in Haberi

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Başkanı Ahmet Nedim Erdem, Sabah Gazetesi'nin 35'inci yılını kutlayarak pandemi döneminde de eksperlerin işini yapmaya devam ettiğini vurguladı.

TOBB SEİK ve TÜSED Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM, Sabah Gazetesinin 35. Yaş Sektör Buluşmaları Etkinliğine Katıldı. Sabah Gazetesi Web Haberi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Sigorta sektörüne daha ileri taşımak için somut adımlar atacaklarını, vatandaşların BES ile tasarruf etmelerini cazip hale getirecek yenilikler üzerinde çalıştıklarını, Türkiye’nin katılım sigortacılığında rehber ülke olacağını söyledi.

TOBB SEİK ve TÜSED Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM, Sabah Gazetesinin 35. Yaş Sektör Buluşmaları Etkinliğine Katıldı. Sabah Gazetesi Haberi

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM, Sabah Gazetesinin 35. Yaş Sektör Buluşmaları Etkinliğine Katıldı

Vaniköy Cami yangınında ‘bilirkişi raporu’ açıklandı.

Vaniköy Camisi'ndeki yangına ilişkin bilirkişi raporunda, tedbirleri almakta yeterli dikkati göstermeyen vakıf yönetiminin kusurlu olduğu belirtildi.

Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nda eksperler talep ve önerilerini dile getirdi Başlıklı Sigorta Haber Web Sayfasında Yayımlanan Haber

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası'nda sigorta eksperleri, gündem hakkında bilgi akışı sağlarken, talep ve önerilerini dile getirdi...

Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nda eksperler talep ve önerilerini dile getirdi Başlıklı Sigortacı Gazetesinde Yayımlanan Haber

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nda sigorta eksperleri, gündem hakkında bilgi akışı sağlarken, talep ve önerilerini dile getirdi.

Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Değer Kaybını Eksperler Hesaplıyor Başlıklı Milliyet Gazetesinde Yayımlanan Haberi

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED), araç değer kaybı hususunda basında çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Değer Kaybı ile ilgili CNNTÜRK Web Sayfasında Yayımlanan Haberi

TÜSED Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği’ araç değer kaybı konusunda tüketicileri uyardı.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM' in Değer Kaybı ile ilgili Yeni Asır Gazetesinde Yayımlanan Haberi

Araç değer kaybında uyarı.. Araç sahipleri değer kaybını nasıl hesaplatabilirler?

İzmir Depremi ile ilgili Yeni Şafak Gazetesinde Yayımlanan Haber

Türk sigorta sektörü deprem hasarlarını hızla ödüyor.

TOBB SEİK ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet Nedim ERDEM’ in Milliyet Gazetesindeki Röportajı

Sigorta eksperleri İzmir'de hasar tespit çalışmalarına başladı

Her Sürücü "Araç Değer Kaybı Belgesi'nin Önemi Bilinmeli

Her Sürücü "Araç Değer Kaybı Belgesi'nin Önemi Bilinmeli

Araç değer kaybı" belgesi 2.ele istikrar getirebilir

İkinci el araç pazarında, bazı modellerdeki bazı yüksek fiyatlar ve fiyatlardaki dengesizliğin önlenmesi hususunda Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği'nden teklif geldi .

Araç değer kaybı belgesi zorunlu olmalı

İkinci el araç pazarında, bazı modellerdeki fahiş fiyatlar ve fiyatlardaki dengesizliğin önlenmesi hususunda Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği’nden (TÜSED) de bir açıklama geldi. TÜSED ve TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem, “Araç değer kaybı belgesi zorunlu hale getirilirse ikinci el oto fiyatları dengelenir” dedi.

Ahmet Nedim Erdem: Araç değer kaybı belgesi zorunlu olmalı

İkinci el araç pazarında, bazı modellerdeki fahiş fiyatlar ve fiyatlardaki dengesizliğin önlenmesi hususunda Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği’nden (TÜSED) önemli bir açıklama geldi. TÜSED ve TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem, "Araç değer kaybı belgesi zorunlu hale getirilirse ikinci el oto fiyatları dengelenir” dedi.

Trafikte eksper atamalarında yeni sistem

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED), “Değer Kaybı Atamaları ve Raporlaması Hakkında Duyuru” yayınladı. Duyuruda trafik sigortalarında eksper atamalarının oluşturulacak havuzdan sıra ile yapılacağı belirtildi.

Değer Kaybı Atamaları ve Raporlaması Hakkında Duyuru

Bildiğiniz üzere 20.03.2020 tarihli Resmi Gazete de yayımlanan"Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartlarında Değişiklik Yapılmasına Dair Genel Şartlar”ile Trafik Sigortasında değer kaybı tespitlerinin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde kurulacak sistem üzerinden sıra esasına göre atanan ilgili branşta ruhsat sahibi sigorta eksperleri tarafından yapılacaktır.

Salgınla Birlikte Eksperlerin Gümrük Problemi de Büyüdü

Gümrüklü sahaya girmek için izin belgesine ihtiyaç duyan sigorta eksperleri, bu belgeyi temin etmek konusunda hayli zorlanıyor. Dünya Gazetesi' ne verdiği röportajda Salgın süreciyle birlikte sorunun büyüdüğünü dile getiren TOBB-SEİK ve TÜSED Başkanı Erdem, zamanında ve yerinde hizmet veremediklerini belirtti.

SEİK’ten eksperlere yönelik 13 maddelik Koronavirüs tedbiri Konulu Sigorta Dünyası Web Sayfasında Yayımlanan Haber

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle meslektaşlarına yönelik tedbir kuralları yayınladı.

Derneğimizin 85. yıl Dönümü ile ilgili Sigorta Medya web Sayfasında Yayımlanan Haber

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) 85. kuruluş yılını kutluyor. TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Ankara Ziyaretimiz Hakkında Sigortacı Gazetesi Web Sayfasında Yayımlanan Haber

Sigorta Eksperleri Derneği (SED) Başkanı Ahmet Nedim Erdem ve dernek üyeleri, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı'yı makamında ziyaret etti.

İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanlığına Sayın Hüseyin DURU seçildi.

İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi seçimlerinden gelen ilk bilgilere göre ASİAD, AVSAD, SAB ve PASAD'ın kurduğu Meslek İçin Elele Platformu seçimleri kazandı.

2017 Sigorta Sektörü İçin Dolu Bir Yıl Oldu

2017 Sigorta Sektörü İçin Dolu Bir Yıl Oldu

Quick Sigorta, Sektör Öğrencilerine Yatırım İle Gidiyor

Quick Sigorta’nın ilk büyük sosyal sorumluk projesi olan ve “Teoriden Pratiğe Atlayış Serbest” sloganı ile yola çıkan etkinlik çerçevesinde Türkiye genelindeki Sigortacılık okullarını Quick Sigorta yöneticileri bizzat ziyaret edecek ve sektör ile ilgili panel ve toplantılarda öğrencilerle bir araya gelecek.

SED’den Yeni Kurulan Trakya Bölge’ye Ziyaret

Sigorta Eksperleri Derneği (SED) Bölge Temsilcilik Yapılanması kapsamında planlı olarak yapılmakta olan temsilcilik ziyaretlerinin ikincisini Çorlu'ya gerçekleştirdi.
Bu sayfa en son 13.05.2013 tarihinde güncellenmiştir.

PAYLAŞ